×
Ceza Hukuku

Ceza Hukuku

Eskişehir Baloğlu Hukuk & Danışmanlık ofisi olarak ceza hukuku konusunda müvekkillerimize profesyonel hizmet veriyoruz. Ceza yargılaması sürecinde etkin ve profesyonel hukuki yardım alınması önemlidir. Ceza davaları kasten veya taksirle işlenmiş suçlar için açılır ve savcılık makamı tarafından yürütülür. Suçun nevine göre asliye ceza, ağır ceza, çocuk ceza, fikri ve sınai haklar ceza mahkemelerinde görülür. Bizimle iletişime geçerek Eskişehir ceza yargılaması hakkındaki sorularınızı yöneltebilir ve hukuki danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

CEZA HUKUKU

CEZA HUKUKU NEDİR ?

Eskişehir BALOĞLU hukuk bürosu kurucu ortağı Avukat Gökçe BALOĞLU olarak ceza hukukunu kapsamını anlatacak olursak; ceza yargılaması süreci şikayet veya ihbar ile başlayan bir süreçtir. Bu sürecin savcılık tarafından yürütüldüğü kısım soruşturma, mahkeme tarafından yürütüldüğü kısma kovuşturma denmektedir. Tüm bu süreçlere şüpheli, müşteki, mağdur,sanık veya şikayetçi olarak katılanlar mutlaka etkin ve profesyonel hukuki yardım almalıdır. Ceza hukuku gözaltı, tutuklama, yakalama, el koyma gibi koruma tedbirleri; hapis cezası veya adli para cezası  gibi mahkeme kararları aracılığıyla kişi özgürlüğüne müdahalede bulunur.

Ceza yargılaması süreci, hukuki olarak etkin ve profesyonel şekilde hukuki yardım almaya en çok ihtiyaç duyulan süreçtir. Ceza yargılaması sürecin de hukuki yardım alınmadığı takdirde telafisi güç hak kayıplarına sebebiyet verir. Yargısal süreçlerde müşteki, katılan, şüpheli veya sanığın savunması bir ceza avukatı tarafından yapılmadığı takdirde hak kaybı kaçınılmazdır.  Eskişehir avukatlarından Baloğlu Hukuk bürosu almış olduğu dosyalar sebebiyle oldukça profesyonel ve etkin bir ceza hukuku uygulamasına sahiptir. Eskşehir avukat Gökçe BALOĞLU’nun kurucusu olduğu BALOĞLU Hukuk Bürosu, ceza hukuku alanında müvekkillerine etkin bir avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Eskişehir Ceza Avukatı

Eskişehir ceza Avukatı, ceza hukukunda açılacak bütün davalarda müşteki, katılan, şüpheli veya sanık müvekkillerine hukuki yardım ve danışmanlık faaliyetleri sürdüren avukattır. Ceza hukukunun alanında hizmet veren avukatın aldığı davalar çok çeşitlidir.

Eskişehir Barosuna kayıtlı Avukat Gökçe BALOĞLU’nun kurucusu olduğu BALOĞLU Hukuk Bürosu olarak ceza hukuku dahil Eskişehir hukuk, ceza ve icra alanında, hukukun tüm alanlarında destek müvekkillerine profesyonel hizmet vermektedir.

Bu nedenle sadece Eskişehir Ceza avukatı demek doğru olmayacaktır.

Eskişehir Ceza Avukatı

Eskişehir Ceza Avukatı mağdur, müşteki, katılan, şüpheli veya sanık olarak soruşturma veya kovuşturma evresindeki dosyaya taraf olmuş kişilerin  haklarını en etkin şekilde savunan kişi demektir

Eskişehir En İyi Ceza Avukatı

Eskişehir En İyi Ceza Avukatı Eskişehir Barosuna kayıtlı, ceza yargılamasında müvekkillerine en üstün gayret ve özveriyle hizmet veren avukattır. Ceza yargılamasında vatandaşlar hak kayıplarının önüne geçmek için Eskişehir En İyi Ceza Avukatını bulmak için çaba sarf etmektedir. Ancak şu iyi bilinmelidir ki, en iyi avukat bile bazen davayı kaybedebilmektedir. Çünkü avukatlık sonuç vadeden bir meslek değildir. Her somut olayı kendi özelinde değerlendirmek gerekir. Eskişehir En iyi Ceza Avukatı demek somut olayı doğru şekilde değerlendirip, hukuki donanımıyla sürecin kontrolünü sağlayan avukattır demek mümkündür.

Bu nedenlerden dolayı Eskişehir En İyi ceza Avukatı diye bir şey demek doğru değildir.

ESKİŞEHİR CEZA HUKUKU NEDİR ?

Eskişehir Avukat Gökçe BALOĞLU olarak ceza hukukunu tanımlayacak olursak; suç ve ceza kavramlarını inceleyen bir hukuk dalıdır.

Büromuz müvekkillerine ceza dava takibi, kasten işlenen suçlar, taksirle işlenen suçlar, haksız tahrik, meşru müdafaa, mağdur hukuku, zorunluluk hali, savcılığa suç duyurusu gibi konular da dahil olmak üzere Eskişehir Ceza Hukuku konusuna giren hususların tümünde Eskişehir Avukat olarak; Eskişehir Ceza Hukuku konusunda Eskişehir Ceza Avukatı olarak hizmet vermekteyiz.

ESKİŞEHİR CEZA HUKUKUNUN ÖZELLİKLERİ

Gökçe BALOĞLU Eskişehir hukuk bürosu olarak sizlere sıraladık;

  • . İstisnalar haricinde kusur olmadan ceza verilmez.
  • . Ceza yargılamasında fail veya mağdur değil, suç önemlidir.
  • . Ceza yargılamasında cezanın miktarı suç ile doğru orantılıdır.

ESKİŞEHİR CEZA HUKUKUNUN KAYNAKLARI

Ceza yargılamasında hakim, öncelikli olarak Türk Ceza Kanunundan faydalanır. Ceza yargılamasının usulüne uygun ilerleyebilmesi için de Ceza Muhakemesi Kanunu’ndan faydalanır. Bu iki temel kanunun dışında kalan ilgili mevzuatları da kullanabilir.

Eskişehir Ceza hukuku hakkında daha detaylı bilgi almak için Eskişehir avukat Gökçe BALOĞLU makalelerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Ceza Davası Nerede Açılır?

Ceza yargılaması öncelikli olarak kolluk kuvvetlerine veya savcılık makamına şikayet veya şikayete bağlı olmayan suçlarda kolluk kuvvetlerinin veya savcının suçtan haberdar olması ile başlar. Savcılık makamı delilleri topladıktan sonra yeterli şüpheye ulaşırsa iddianame düzenler ve suçun nevine göre asliye ceza, ağır ceza, çocuk ceza, fikri ve sınai haklar ceza mahkemesine gönderir.

Eskişehir Ceza davası nerede açılır? Daha detaylı bilgi almak için Eskişehir avukat Gökçe BALOĞLU hukuki makaleler sayfamızı buradan ziyaret edebilirisiniz.

Ceza davaları Sebeplerle Açılır?

Eskişehir Ceza dava hangi sepeplerden açılır? Ceza davaları kasten veya taksirle işlenmiş olan bir suç vuku bulduğunda açılır.

Daha detaylı bilgi almak için Eskişehir avukat Gökçe BALOĞLU makaleler sayfamızı buradan ziyaret edebilirisiniz.

Avukat olarak Eskişehir’de ceza hukuku konusunda destek ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Eskişehir Baloğlu Hukuk & Danışmanlık ofisimiz Eskişehir Ceza yargılaması hakkındaki süreçler ile ilgili aklınıza takılan konularda ulaşmak ve hizmetler hakkında bilgi alabilir, bizlerle her türlü Eskişehir ceza yargılaması ile ilgili soru ve sorununuzla ilgili temasa geçerek randevu talep edebilirsiniz.

Eskişehir Avukat Gökçe BALOĞLU sitemizde bulunan tüm içerikler hukuka uygun ve bilgi amaçlıdır.

Blog Kategorileri

İlgili Mesajlar

Bu internet sitesi, EYG Soft Bilişim Teknolojileri tarafından yapılmış olup yazılım ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. İşletmemiz, bu sayfa haricindeki yönlendirme işlemlerinden sorumlu değildir.